Podle průlomové studie mohou přísady whisky pomoci udržet zdravou pokožku

Zbytky z nápoje mohou snížit zarudnutí a otoky pokožky. Firma Zaza & Cruz byla zapojena do studie a nyní tuto složku používá ve svých produktech. Podle nové studie jsou přísady whisky prospěšné pro udržení zdravé pokožky. Národní nápoj z vedlejších produktů Skotska lze použít v produktech péče o pleť ke zlepšení vzhledu pleti.

To zahrnuje snížení zánětu a otoků, zklidnění zarudnutí a boj proti poškození volnými radikály z okolního prostředí. Studie Univerzity Roberta Gordona (RGU) School of Pharmacy and Life Sciences, Aberdeen, objevila, že pot ale – zbytek z procesu výroby whisky používaného jako krmivo pro zvířata – poskytuje antioxidační výhody v péči o pleť. Klíčovým prvkem jejich výzkumu je umístění živin a polyfenolů z whisky do produktů péče o pleť.

Vědci se domnívají, že je to poprvé, kdy byly vedlejší produkty whisky použity ke zkoumání antioxidační kapacity buněk. Společnost Inverness pro přírodní péči o pleť Zaza & Cruz byla zapojena do studie a nyní tuto složku používá ve svých produktech.

Zakladatelka společnosti, Rebecca Hastings, zajistila vzorky použité při testech z místního lihovaru ve městě Dingwall na Vysočině po několika zamítnutích jinde. Výzkum RGU byl zpočátku inspirován blahodárnými účinky fermentace kvasnic saké na pokožku, které prokázala japonská společnost v 70. letech 20. století.
Carlos Fernandez, docent na RGU a hlavní řešitel projektu, řekl: „Tým RGU vytvořil skvělé partnerství se společností Zaza & Cruz, což se odráží ve dvou úspěšných výzkumných projektech zkoumajících antioxidační účinek tekutiny, která zůstane po první destilaci whisky (anglicky „pot ale“) pro zdravotní péči. produkty.“ Paní Hastingsová uvedla, že experiment pomohl jejímu podnikání „těšit se do budoucnosti“.
Dodala: „Zkušenosti týmu v RGU mi jako majiteli firmy v mém oboru pomohly získat důvěru ve výsledky, které mohou produkovat se svými výzkumnými zařízeními.“
Zdroj: news.sky.com/story/whiskys-ingredients-can-help-keep-skin-healthy-according-to-breakthrough-study-12801492