Jaké látky zajišťují kratomu jeho úžasné účinky?

Lidé užívají množství léčivých bylin a ty jim poskytují své účinky prostřednictvím účinných látek, které obsahují. Víte, jaké účinné látky má kratom z indonésie? Kratom (Mitragyna speciosa) je tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie, jehož listy obsahují řadu aktivních chemických sloučenin. Hlavními látkami v kratomu jsou alkaloidy, ale obsahuje i další chemické sloučeniny, které mohou přispět k jeho účinkům.

Hlavní účinné látky v kratomu

  • Mitragynin: Hlavní alkaloid, který tvoří až 66 % celkového obsahu alkaloidů v kratomových listech. Má opioidní účinky, které mohou působit jako analgetikum a euforizant.
  • 7-hydroxymitragynin: Tento alkaloid je mnohem silnější než mitragynin a má významné analgetické účinky. I když je v kratomu přítomen v menším množství, je považován za klíčový přispěvatel k jeho účinkům.
  • Paynanthine: Další významný alkaloid, který může přispívat k sedativním účinkům kratomu.
  • Speciogynine: Přispívá k celkovým účinkům kratomu, má slabé analgetické a relaxační vlastnosti.
  • Speciociliatine: Tento alkaloid má sedativní účinky a může působit jako antagonistický prostředek na opioidní receptory.
  • Ajmalicine: Známý také jako raubasine, je alkaloid, který může mít hypotenzivní účinky a působí jako inhibitor alfa-adrenergních receptorů.

Další obsažené látky

Kromě těchto alkaloidů kratom obsahuje i další látky, jako jsou flavonoidy, terpeny a glykosidy, které mohou přispívat k jeho celkovým účinkům. Kombinace těchto sloučenin způsobuje, že kratom má jak stimulační, tak sedativní účinky, v závislosti na dávce a konkrétním chemickém složení jednotlivých rostlin.

Je důležité poznamenat, že kvůli těmto komplexním účinkům a rozdílnému složení kratomu může mít jeho použití různé výsledky a účinky u různých jedinců. Kratom se nabízí v různých kmenech, které se obsahem účinných látek trochu odlišují. Ať už je vaším cílem bílý kratom nebo nějaký jiný, všechny kmeny snadno pořídíte na Zahulime.cz.