Portréty starověkých vládců generované umělou inteligencí rozdělují internet

Mnoho lidí uvedlo, že navzdory různému zeměpisnému původu panovníků se jejich pleť jen zřídka vyskytovala. Všichni jsme během školních let četli o velkých vládcích v indické historii. Většinou si je pamatujeme prostřednictvím maleb zobrazených v našich učebnicích nebo soch, které vidíme při návštěvě jakéhokoli historického místa. Jeden umělec však šel o krok napřed a znovu si představil, jak by tito vládci patřící do různých dynastií vypadali pomocí umělé inteligence.

Virální vlákno na Twitteru zobrazuje portréty 21 císařů včetně Bindusary, Prithviraj Chauhan, Ashoka, Chhatrapati Shivaji, Ranjit Singh, Shah Jahan a Sikandar Lodi. Ačkoli někteří uživatelé říkali, že vlákno oživilo historii, jiní říkali, že mnoho Mughalských císařů smíšeného původu bylo ukázáno výhradně jako mongoloidní rysy. Na prvním obrázku je Chandragupta Maurya, zakladatel dynastie Mauryan. Je zobrazen v tmavé pleti s dlouhými černými vlasy a na sobě má zlaté ozdoby.

Dalším vládcem zobrazeným ve vlákně je zakladatel říše Maratha, Chhatrapati Shivaji Maharaj. Král vypadá téměř povědomě z obrazů a portrétů dostupných online.

Mughalští císaři – Babar, Humayun a Akbar Vypadají docela podobně s rysy obličeje reprezentujícími jejich mongolský původ. Šikmé oko a vousy jsou podobné rysy pozorované u všech tří.

Od té doby, co byl příspěvek sdílen, nashromáždil přes 46 000 zobrazení a více než 700 lajků. „Nejmocnější indičtí vládci v historii. Vytvořeni pomocí ai,“ stojí v titulku.

Mnoho lidí uvedlo, že navzdory různému zeměpisnému původu panovníků měly téměř všechny portréty rysy jako ostré nosy a že v jejich pleti byly jen zřídka nějaké rozdíly.

Osoba dodala: „(Bindusara, Ashoka, Raja Raja chola), (Firuz Shah Tughlaq a Sikander Lodi) Mají téměř stejnou tvář s malými rozdíly v kníru a vousech.“

Druhý uživatel dodal: „Proč Babur, Humayun & Akbar vypadají, jako by přišli přímo z Číny.“

„Řeknu, že vyobrazení Mughalů jsou přesná! Nikdy neměli žádné indické rysy, ale ve skutečnosti to byli Mongolové,“ řekl další uživatel.