Dôvody, prečo dynamické kódy QR prekonávajú v popularite všetkých konkurentov

Čiarové kódy sú obľúbené nielen pre svoj vzhľad, ale aj pre svoj praktický význam. Umožňujú nám jednoznačne identifikovať rôzne výrobky, produkty alebo zásielky. Okrem toho môžu obsahovať aj rôzne iné údaje.

Medzi súčasnými čiarovými kódmi však existuje jeden, ktorý by sme mohli celkom neskromne nazvať kráľom čiarových kódov. Dynamický QR kód je práve takýmto prípadom. Klasické dynamické QR kódy sú mimoriadne obľúbené a my vám povieme, prečo je to tak.

Sú k dispozícii aj bezplatne

Pre spoločnosti, ktoré potrebujú QR kódy na identifikáciu svojich produktov alebo dokonca citlivých údajov, ako sú napríklad platobné príkazy, sú samozrejme vhodné iné mechanizmy. Pre tie potom generátor QR kódov vytvorí oveľa sofistikovanejší kód.

Na každodenné použitie, napríklad na odosielanie rôznych údajov alebo odkazov na zobrazenie daných miest na internete, sú QR kódy geniálne už len preto, že sú voľne dostupné. Pritom ani nie je problémom ich trvanlivosť alebo dostupnosť; spoločnosti nepoužívajú bezplatné generátory len preto, že chýba efektívne kódovanie.

Jeden kód, ale veľa obsahu

Ďalšou veľkou výhodou je skutočnosť, že v rámci jedného kódu môžete pracovať s neuveriteľným množstvom obsahu. Podstatou, ktorú majú dynamické QR kódy, je skutočnosť, že fungujú ako odkaz alebo ako priamy nosič údajov. V rámci QR kódu môžete napríklad zverejniť denné menu reštaurácie. Ľudia budú neustále načítavať ten istý nezmenený QR kód, ale na mieste, na ktoré odkazuje, sa budú údaje meniť na základe aktuálneho menu, ktoré vo vašej reštaurácii ponúkate.

Možnosti dizajnu QR kódov

QR kódy okrem iného ponúkajú celý rad možností úprav a prispôsobenia. Už len základný variant každého kódu môže mať zmenenú veľkosť, tvary alebo dokonca základné farby. Na rozdiel od bežného čiarového kódu je striktne definované, ako musí vyzerať, aby bola zaručená jeho dobrá čitateľnosť. Ak sa pozrieme na svet QR kódov, možno z nich vytvoriť doslova majstrovské diela. Mnohokrát je správa ukrytá v samotnom kóde zároveň súčasťou komplexného obrazu a je zladená s firemnou identitou.