Vydejte se na chorvatské ostrovy

K Chorvatsku přináleží velké množství ostrovů. Některé jsou neobydlené, jiné poskytují dokonalé turistické zázemí. Vzhledem k tomu, že cesta do Chorvatska není až tak náročná, můžete se vydat autem do chorvatska a některé z nich poznat.

Ostrov Vis

Naleznete jej ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů. Nachází se v sousedství dalších chorvatských ostrovů – Hvaru a Brače. Na ostrov směřuje pravidelná lodní linka mířící sem ze Splitu.

Ostrov je známý především díky svým nádherným plážím, které jsou velmi různorodé. Odpočívat zde můžete na písku, drobných i větších oblázcích nebo na skaliskách.

Z ostrova jsou pořádány různé okružní plavby na okolní ostrovy. Mezi oblíbené výlety patří návštěva Modré jeskyně, která se nachází na Biševu. Lodě míří i na ostrůvek Ravnik, kde je cílem Zelená jeskyně.

Ostrov Brač

Ostrov Brač patří mezi oblíbené turistické destinace. Rozkládá se opodál Splitu. Díky své rozloze se řadí mezi největší ostrovy Dalmatské oblasti. Jedno z největších center představuje město Supetar, které se nachází v severní části ostrova. Sem míří i pravidelné lodní spoje vyplouvající z přístavního centra Split. Na ostrov se dostanete také z Makarske. Mezi nejkrásnější ostrovní pláže patří Bol nebo Zlatni rat. Zarezervujte si zde ubytování chorvatsko a užívejte si vše, co ostrov svým návštěvníkům nabízí. Široký výběr různých možností nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Ostrov Lošinj

Tento ostrov naleznete v Kvarnerském zálivu, poblíž Istrijského poloostrova. Má, ve větší míře, skalnaté pobřeží. Na ostrov se dostanete automobilem z Cresu. Také do těchto míst míří lodní linky vyplouvající z Rijeky nebo Zadaru. Na ostrově je k dispozici také menší letiště.

Okolí ostrova je domovem delfínů. Návštěvníky láká na nádherné pláže, historické památky a celou řadu turistických stezek.