Hledáte zajímavé čtení na zimní večery? Poradíme pár kousků originální literatury!

Zimní období je i pro velice aktivní lidi specifické tím, že trávíme v domácnostech mnohem více času, než jsme jinak z celého zbytku roku zvyklí. Z toho důvodu se tak může stát, že se dostaneme do lehké nouze v tom, co bychom si mohli při příjemném večeru přečíst.

Čtení je totiž jednou z nejvíce relaxujících záležitostí a mimo toho má i celou řadu dalších pozitivních vlivů na naši hlavu. A přesně proto vám poradíme několik tradičních děl, která vás možná dokáží potěšit.

Chlapecká tradice od Jacka Londona

Ačkoliv Jack London není zrovna autorem, kterého by databáze spisovatelů honosila ve velkém stylu, tak má na svém kontě několik opravdu zajímavých počinů. Pro muže, ale i pro ostatní kteří mají rádi autentickou přírodní četbu, bude Bílý tesák opravdu velice zajímavou četbou. Příběhy rostoucího vlka, barvité popisování zákonů přírody i ostrého života venku. To vše vám dokáže nabídnout unikátní zážitek a knihu dost možná přečtete v jeden večer.

Malý princ a jeho dobrodružství

Jedná se rozhodně o dílo, které se zapsalo do dějin letecké literatury. Francouzský letec a milovník literatury Exupéry v této knize popisuje opravdu ostré příběhy z leteckého světa, které jsou motivovány jeho vlastními přelety Afriky. Právem se tak řadí mezi nejoblíbenější knihy, které se ocitají na pomezí cestovatelské a životopisné literatury.

O životě, smrti i tom co je mezi nimi

Zimní večery nám mohou dát mimo jiné prostor i na to, abychom se dokázali ponořit do o něco náročnější literatury. Typickým příkladem může být konkrétně kniha Božská komedie, která provádí hlavního hrdinu skrze život, očistec, a nakonec i dosažení ráje. Jedná se o nejlépe hodnocené knihy v historii a nejspíše také nesmrtelnou část literatury. Za tímto krásným literárním dílem mimo jiné stojí láska k Beatrice, která zemřela na nemoc a Dante tak trpěl neopětovanou láskou. Mimo toho se stala kniha námětem pro celou řadu dalších děl. Příkladem může být Boticelli a jeho ztvárnění pekla podle Danteho, nebo také moderní počin spisovatele Dana Browna, který využil Dantovo dílo do své knihy Inferno.